artykuly

Adresówki dla zwierząt – czy warto kupić?

Mimo że znakowanie zwierząt nie jest obowiązkowe, jest to skuteczny sposób na szybką identyfikację bezdomnych, zaginionych lub skradzionych psów czy kotów. Jedną z metod jest czipowanie polegające na trwałym wszczepieniu chipu z danymi opiekuna, które można odczytać przy użyciu specjalnego urządzenia znajdującego się w posiadaniu straży miejskiej, placówek weterynaryjnych bądź schronisk. Pomimo wielu zalet tego rozwiązania, warto zdecydować się także na adresówkę, która umożliwi błyskawiczne rozpoznanie zwierzaka przez osoby nieposiadające narzędzi do odczytywania. Czym jest adresówka? Jakie jej rodzaje wyróżniamy?

Adresówka – co to takiego?

Adresówka to specjalna zawieszka z danymi kontaktowymi, która umożliwia błyskawiczną identyfikację czworonoga oraz kontakt z jego właścicielem. W zależności od rodzaju może być przymocowywana do obroży, smyczy czy szelek.

Aby adresówka spełniała swoje funkcje, powinna zawierać określone informacje ułatwiające szybkie rozpoznanie zwierzaka. Są to:

– imię i nazwisko opiekuna psa czy kota,

– numer telefonu do właściciela,

– adres zamieszkania,

– imię zwierzęcia.

Podstawowe informacje powinny być napisane czytelną, dobrze widoczną czcionką, dzięki temu łatwiej będzie je odczytać.

Jakie są rodzaje adresówek?

Na rynku akcesoriów dla zwierząt można znaleźć mnóstwo adresówek różniących się kształtem czy materiałem, z którego zostały wykonane. Najpopularniejsze są:

  1. Metalowe adresówki z grawerem

Najczęściej kupowanym modelem są grawerowane zawieszki wyprodukowane z trwałego, wytrzymałego tworzywa, odpornego na czynniki zewnętrzne (błoto, piasek, kurz) i pogodowe (deszcz). Adresówki są niewrażliwe na działanie wody, dzięki powłoce antykorozyjnej. Wygrawerowane litery i cyfry są zauważalne z daleka, a więc sprawdzą się w sytuacjach, gdy nie jest możliwe złapanie czworonoga.

  1. Plastikowe adresówki

Równie często wybieranym rozwiązaniem są zawieszki wykonane z plastiku, które można znaleźć w różnych kolorach i kształtach np. kości, serduszka czy psiej łapki. Adresówki mogą zawierać zarówno grawer z danymi właściciela, jak i specjalne miejsce, w którym umieszcza się karteczkę z wypisanymi informacjami. Produkty są nie tylko bardzo tanie, lecz także praktyczne. Decydując się jednak na zakup plastikowego modelu, należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość po to, by uniknąć ewentualnych pęknięć tworzywa.

  1. Skórzane adresówki

Wśród najpowszechniejszych wzorów znajdują się również zawieszki ze skóry, które przymocowuje się do obroży. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dużych czworonogów, które mają długą sierść.

  1. Adresówki w formie pojemniczków

Sporo osób decyduje się na zakup metalowego pojemniczka, do którego wkłada się kartkę z danymi kontaktowymi. Ten rodzaj adresówek jest niezwykle trwały i szczelny, dlatego nie trzeba się obawiać, że ulegnie zniszczeniu czy zamoczeniu podczas deszczu. Ponadto w każdej chwili możliwa jest wymiana karteczki z informacjami na nową, a więc w razie zmiany miejsca zamieszkania czy numeru telefonu, nie ma potrzeby inwestowania w kolejny produkt.

  1. Adresówki w postaci pendrive’a

Na rynku są również dostępne adresówki w formie pendrive’a. Mimo że produkt jest odporny na wodę, może ulec zniszczeniu w wyniku działania mechanicznego. Ponadto, aby odczytać dane, należy podłączyć nośnik do laptopa lub innego urządzenia, co nie jest zbyt praktyczne.

Podsumowanie

Adresówki dla zwierząt to nieoceniony produkt, dzięki któremu jest możliwe bardzo szybkie rozpoznanie zgubionego czy skradzionego czworonoga oraz skontaktowanie się z jego opiekunem. To doskonała alternatywa dla chipów, które mimo że pomagają w identyfikacji psów czy kotów, wymagają użycia specjalistycznego urządzenia, którym nie dysponują zwykli ludzie.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

 

author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *