artykuly

Nagrobki dla zwierząt – gdzie kupić?

cmentarz wrocław ?Tęczowy Most?

W życiu każdego właściciela zwierzęcia domowego nadchodzi moment, w którym trzeba się z nim pożegnać. Po śmierci ukochanego futrzaka, należy zorganizować jego pochówek. Coraz częściej właściciele zwierząt rezygnują z pozostawienia pupila u weterynarza, decydując się na pogrzebanie zwłok lub prochów na cmentarzu. Wraz z powstaniem większej ilości wydzielonych miejsc pochówku w Polsce, coraz powszechniejsze stają się również nagrobki, które są pięknym podziękowaniem za wspólnie spędzone chwile. Gdzie można je kupić? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Gdzie można kupić nagrobki dla zwierząt?

Bardzo często właściciele zwierząt domowych, pragną stworzyć po ich śmierci wyjątkowe miejsca pamięci, które będą mogli odwiedzać. Z tego powodu decydują się na skorzystanie z usług specjalnego krematorium, które oferuje indywidualną kremację zwłok zwierzęcia. Większość z takich miejsc zajmuje się umieszczeniem urny z prochami na cmentarzu, stworzeniem mogiły, a także nagrobka upamiętniającego zmarłego pupila.

Jakie nagrobki dla zwierząt są najpopularniejsze?

Firmy, które zajmują się wykonywaniem nagrobków dla zwierząt, oferują wiele wzorów, które różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem czy materiałem. Najpopularniejszymi wariantami są:

  1. Płyty granitowe

Płyta granitowa to jedno z najczęstszych wyborów właścicieli zwierząt. Może się na niej znaleźć nie tylko napis, lecz również wizerunek pupila. Płyta umieszczana jest bezpośrednio na podłożu bądź zostaje wkopana w trawę.

  1. Płyty z podstawką

Ten rodzaj płyt granitowych posiada podstawkę lub podpórkę z tyłu, które dodatkowo stabilizują nagrobek.

  1. Głazy 

Każdy głaz poddawany jest obróbce, czyli polerowaniu, po to by uzyskać gładką powierzchnię, na której znajdzie się napis. Także i ten rodzaj nagrobka dobierany jest indywidualnie. Jego wielkość i kształt są zależne od tekstu, który się na nim znajdzie.

Dlaczego warto się zdecydować na zakup nagrobków dla zwierząt?

Nagrobek dla pupila to piękne podziękowanie za wspólnie spędzony czas, a także upamiętnienie przyjaźni. Jego zakup nie wiąże się również z wysokimi kosztami.

Producenci nagrobków oferują szereg modeli: z grawerem bądź bez niego, z wizerunkiem pupila, z podstawką, w różnych kształtach (np. serca czy książki) i kolorach (m.in. czarnym bądź szarym). Bardzo często realizują także pomysły klientów.

Wszystkie nagrobki są bardzo trwałe, ponieważ wykonywane są z naturalnych materiałów dobrej jakości. Dzięki temu, utrzymanie czystości jest proste.

Również montaż płyty nagrobnej jest bardzo łatwy, dlatego można go wykonać samodzielnie.

Podsumowanie

Po odejściu ukochanego pupila, warto wybrać dla niego miejsce na cmentarzu i wyjątkowy nagrobek, który będzie wspaniałym podziękowaniem za lata przyjaźni, wierności i oddania. Krematorium zadba o spopielenie ciała psa czy kota oraz o stworzenie mogiły i nagrobka z płyty granitowej bądź głazu. Dzięki temu pamięć o zwierzęciu nigdy nie zginie.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *