artykuly

Co czuje pies, gdy zmienia właściciela?

Psiaki bardzo przywiązują się do swoich właściciel, a właściciele do swoich zwierzaków. Niestety, czasem z różnych powodów  pies musi zmienić właściciela. Co w tedy czuje pupil i jak pomóc mu w tej trudnej sytuacji? Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Zmiana właściciela ? co czuje psiak?

Zmiana właściciela to dla zwierzaka duży stres. Psiak z całą pewnością będzie bardzo smutny, może nie mieć ochoty na zabawę, stracić apetyt. Niektóre zwierzaki mogą być agresywne, inne natomiast będą płakać w kąciku.

Znaczenie ma tutaj także wiek zwierzęcia ? młodym psiakom przystosowanie do nowego domu zazwyczaj przychodzi łatwiej niż tym starszym. Niezależnie od wieku psa, który właśnie zmienił właściciela pamiętajmy, aby otoczyć go troską i rodzinnym ciepłem, warto przytulić psiaka, pobawić się z nim, udać się na wspólny, długi spacer.

Jak pomóc psu, który tęskni?

Jak pomóc psiakowi w tym trudnym dla niego czasie? Przede wszystkim zadbajmy o to, by pies czuł się w nowym domu bezpiecznie. Dobrze też dowiedzieć się jak najwięcej na temat danego psiaka, na przykład:

  • Czym najchętniej się bawi?
  • Jakie są jego ulubione przysmaki?
  • Gdzie najczęściej spał – na swoim posłaniu w łóżku z właścicielem?
  • W jakim miejscu w domu znajdowało się posłanie psiaka?
  • Czy ma jakieś stałe nawyki?

Dzięki takim informacjom lepiej przygotujemy się na przybycie nowego domownika, a co więcej, stworzymy mu warunki, do których przywykł, co sprawi, że poczuje się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Zanim zwierzak przywyknie do nowego miejsca, podawajmy mu karmę, do której jest przyzwyczajony, przygotujmy jego ulubione zabawki, pozwólmy, aby samodzielnie wybrał miejsce, w którym będzie miał swoje legowisko.

Dobrze też, jeśli jeszcze przed przeprowadzką dowiemy się, jak pies reaguje na inne zwierzęta ? na przykład podczas spaceru oraz, jak reaguje na obce osoby.

Przeprowadzka psiaka ? jak ją zorganizować?

Zanim piesek przeprowadzi się, dobrze zorganizować kilka spotkań zapoznawczych z nowym właścicielem, a nawet zabrać pupila na kilka wizyt do nowego domu. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość ? na przykład wtedy, gdy aktualny właściciel psa umiera i nowy dom dla zwierzęcia potrzebny jest na już. W takiej sytuacji przeprowadzkę najlepiej zaplanować na poranne godziny. Wieczorem pupil może być bardziej niespokojny i nerwowy.

Podsumowanie

Zmiana właściciela to dla zwierzęcia bardzo duży stres, warto więc zrobić wszystko, by pomóc pupilowi odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Przede wszystkim należy otoczyć psiaka miłością i okazać mu dużo wyrozumiałości. Dobrze też pozwolić, by psiak sam wybrał miejsce na legowisko, podawać mu karmę do której był przyzwyczajony, przygotować ulubione zabawki.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *