artykuly

Jak zabezpieczyć ciało zmarłego zwierzaka?

Mimo bólu, jaki towarzyszy nam po stracie pupila, powinniśmy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu ciała zwierzaka i zachowaniu wszelkich zasad higieny. Na jakie kwestie w szczególności należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka informacji na ten temat.

Zabezpieczenie ciała pupila

Jeśli pupil odejdzie w domu i sami będziemy musieli przygotować ciało do pochowku, pamiętajmy o tym, by wszelkie czynności przeprowadzać z największą ostrożnością. Ciało pupila po śmierci zacznie wydzielać nieprzyjemne zapachy i przyciągać owady. Odpowiednie zabezpieczenia są więc tutaj niezbędne. Jak należy się zachować?

Przede wszystkim potrzebne będą lateksowe rękawiczki lub kocyk lub prześcieradło oraz plastikowe worki. W pierwszej kolejności zakładamy rękawiczki i delikatnie zawijamy pupila w koc lub prześcieradło. Następnie umieszczamy zwłoki w plastikowym worku. Ciało najlepiej umieścić w chłodnym miejscu.

Po wszystkim delikatnie zdejmujemy rękawiczki, wyrzucamy je i dokładnie myjemy ręce. Dla bezpieczeństwa dłonie warto zdezynfekować.

Co po zabezpieczeniu ciała zwierzaka?

Gdy już zabezpieczymy ciało i umieścimy je w bezpiecznym, chłodnym miejscu, pozostanie nam organizacja kremacji oraz pochówku. Wiele firm zapewnia odbiór ciała zmarłego zwierzęcia spod wskazanego adresu ? takie rozwiązanie ma wiele zalet. Firmy dysponują odpowiednio przystosowanymi pojazdami, dzięki czemu transport przebiega w higienicznych, bezpiecznych warunkach. Taka opcja jest też idealna dla osób niemających samochodu.

Kremacja ciała pupila

Gdy już ciało pupila przewiezione zostanie do krematorium, rozpoczyna się proces kremacji indywidualnej. W czasie kremacji indywidualnej spopielane jest ciało jednego zwierzęcia. Po zakończeniu spopielania prochy umieszczane są w urnie. Właściciel może zorganizować pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Takie cmentarze znajdują się w wielu miejscowościach na terenie Polski, między innymi w Pile, w Poznaniu, w Warszawie w Gdańsku i innych.

Podsumowanie

Gdy pupil odejdzie na zawsze, ważne jest, abyśmy mimo cierpienia, w prawidłowy sposób zabezpieczyli jego ciało i zorganizowali pochówek. Po założeniu rękawiczek ciało pupila należy owinąć w kocyk lub prześcieradło, a następnie umieścić w worku.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana kolekcja anitqua arca

150,00 200,00 
Urny drewniane dla zwierząt Urny z kolekcji antiqua są robione przez nas w Polsce, ręcznie malowane i ozdabiane. Dostępne w

Urna metalowa

160,00 240,00 
Dobra urna metalowa Oferujemy zakup wytrzymałych, półokrągłych urn metalowych dla zwierząt w kilku ponadczasowych kolorach, między innymi: białym, czarnym, czerwonym

Urna drewniana

200,00 290,00 
Drewniana urna produkcji hiszpańskiej. Wykonana ręcznie, bez lakieru, bejcy, w 100% naturalna.

 

author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *