artykuly

Jak poradzić sobie ze stratą psa? 

Śmierć psiaka zawsze przychodzi nie w porę. Gdy nasz przyjaciel odchodzi na zawsze, w domu robi się pusto i smutno, a nasze serce pełne jest żalu. Żałoba nie może jednak trwać wiecznie i prędzej czy później będzie trzeba poradzić sobie ze stratą pupila. W jaki sposób przetrwać ciężkie chwile?

Śmierć psa ? jak sobie z nią poradzić?

Doskonale rozumiemy, że strata przyjaciela to niezwykle trudne przeżycie i, że lat przyjaźni nie można od tak wymazać z pamięci. Warto jednak podjąć pewne kroki, dzięki którym lepiej poradzimy sobie ze smutkiem i żałobą.

    1. Miejsce pamięci ? dobrze stworzyć miejsce pamięci po pupilu, które będziemy mogli odwiedzić, gdy zatęsknimy za naszym psiakiem. Może to być cmentarz dla zwierząt, na którym pogrzebiemy prochy pupila, ale również ulubione miejsce psiaka znajdujące się w domu bądź w ogrodzie. W jakim miejscu możemy na przykład umieścić kryształ pamięci ? obelisk, w którym umieszczona zostanie odrobina prochów zwierzęcia.
    2. Podziel się swoimi uczuciami ? dobrze jest mówić o swoich uczuciach, opowiedzieć o smutku i o tym, jak bardzo tęsknimy za pupilem. Warto porozmawiać z bliską nam osobom bądź z osobą, która musiała zmierzyć się z taką samą stratą. Działają też fundacje, które zapewniają wsparcie w czasie żałoby po psiaku. Jeśli nie chcemy otworzyć się przed znajomymi lub nie mamy z kim porozmawiać, a odczuwamy taką potrzebę, możemy skorzystać ze wsparcia psychologa.
    3. Rozmowa z dziećmi ? dzieci również bardzo przywiązują się do zwierząt, często stratę przyjaciela przeżywają one jeszcze bardziej niż dorośli, zwłaszcza, że czasem nie do końca rozumieją, co stało się z pupilem. Pamiętajmy, aby na spokojnie porozmawiać z dzieckiem i być dla niego wsparciem w tych trudnych chwilach.
    4. Nowy członek rodziny ? gdy już nieco ukoimy ból po stracie czworonoga i zaczniemy normalnie funkcjonować, wskazane jest, abyśmy pomyśleli o nowym zwierzaku. Kolejny pupil z pewnością da nam mnóstwo radości.
    5. Koncentracja na codziennych aktywnościach ? pamiętajmy, że czasem lekarstwem może być praca i skoncentrowanie się na codziennych czynnościach, na przykład na sprzątaniu, praniu, uporządkowaniu strychu bądź piwnicy.

Podsumowanie

Wielu z nas obdarza czworonogów ogromną miłością – gdy pupil odchodzi na zawsze w sercu pozostaje ogromny smutek. Aby poradzić sobie z tęsknotą po psiaku, warto stworzyć miejsce pamięci, które będziemy mogli odwiedzać, gdy tylko zatęsknimy za zwierzakiem. Dobrze też porozmawiać z bliską osobą, a gdy to nie wystarczy udać się do psychologa. Ulgę może przynieść nam również skupienie się na codziennych pracach.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *