artykuly

Trumna dla psa – gdzie szukać?

Wielu właścicieli chce zorganizować zmarłemu psiakowi godny pochówek. Jedną z czynności, o którą należy zadbać w takiej sytuacji, jest zakup trumny. Jakie modele trumien dla zwierzaka mamy do wyboru i gdzie możemy je zakupić? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Trumna dla psiaka

Do wyboru mamy trumny wykonane z wielu materiałów, między innymi takich, jak:

  • różne gatunki drewna
  • plastik
  • karton
  • styropian

Zakupić możemy zarówno proste, niedrogie modele, jak i luksusowe i bogato zdobione, wyłożone atłasem, aksamitem, z miękkimi poduszeczkami lub bez żadnego wypełnienia.

Jeśli chcemy poddać ciało psa kremacji, możemy zakupić trumnę kartonową, w której zwłoki pupila zostaną spopielone. Po zakończonej kremacji prochy będziemy mogli przełożyć do urny i zająć się pochówkiem psiaka. Przed wyborem trumy należy dokładnie sprawdzić wymiary danego modelu – dostępne są trumny dla niewielkich, jak i dużych psiaków.

Z całą pewnością warto zdecydować się na taki zakup i ciało pupila ułożyć w trumnie, a nie z plastikowym worku.

Gdzie kupić trumnę dla psa?

Trumnę dla psa kupimy w sklepach z akcesoriami funeralnymi dla zwierząt. Tego typu sklepów wciąż przybywa na polskim rynku ‒ właściciele przywiązują się do psiaków i kotów bardziej niż jeszcze kilkanaście lat temu, a to sprawia, że wymienione sklepy są coraz bardziej potrzebne.

W zależności od miejsca zamieszkania i możliwości, trumnę możemy zakupić w sklepie działających stacjonarnie, jak również w sklepie online.

To nie koniec. Trumny dla psów oraz innych zwierząt , zazwyczaj dostępne są w zakładach krematoryjnych. Niezwykle często takie firmy zapewniają kompleksową obsługę – od transportu ciała zwierzaka po sprzedaż trumien i urn, kremację i pochówek na cmentarzu, a także wyrób nagrobków czy kryształów pamięci.

Podsumowanie

Zakup trumny dla psa to tylko jedna z czynności, o które musi zadbać właściciel czworonoga, który odszedł na zawsze. Trumnę zakupić można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Do wyboru mamy modele wykonane z różnego typu materiałów – zarówno z drewna, jak i z kartonu czy z plastiku.

 

The best emoji picker will help you add small colored character images to your text.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *