artykuly

Kremacja PSA, KOTA w Szczecinie

Przychodzi czas, gdy pupil ? pies, kot bądź inny zwierzak, odchodzi na zawsze. Mimo ogromnego smutku, trzeba zadbać o kwestie związane z pochówkiem. Wielu  właścicieli chce godnie pożegnać przyjaciela, oddaje więc zwłoki do najbliższego krematorium, a następnie organizuje pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Krematoria zajmujące się kremacją indywidualną, jak i zbiorową  znajdziemy zarówno w Szczecinie, jak i w innych miejscach na terenie Polski.

Jak przebiega kremacja? Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej garść informacji.

Kremacja indywidualna Szczecin – co to?

Na czym polega kremacja indywidualna? Podczas jednego cyklu, spopielane jest ciało jednego zwierzęcia. Dzięki temu właściciel może odzyskać prochy przyjaciela i zająć się pochówkiem. Mimo tego że kremacja indywidualna jest droższa od zbiorowej, wielu właścicieli decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Kremacja zbiorowa Szczecin – co to?

Kremacja zbiorowa różni się od kremacji indywidualnej tym, że podczas jednego procesu spopielane jest ciało kilku zwierząt. Po zakończeniu spalania wszystkie prochy umieszczane są we wspólnej urnie, a następnie grzebane we wspólnej mogile. Właściciel nie może odzyskać prochów swojego pupila.

Jak przebiega kremacja?

Jak przebiega kremacja indywidualna?

  • Odpowiednio zabezpieczone ciało psa lub kota przewożone jest do krematorium.
  • Rozpoczyna się proces kremacji.
  • Prochy zwierzęcia, z zachowaniem największego szacunku, umieszczane są w urnie.
  • Właściciel otrzymuje prochy i może zorganizować pochówek na cmentarzu dla zwierząt.

Kremacja a utylizacja – czym się różnią?

Niektóre osoby nie zdają sobie sprawy, czym kremacja różni się od utylizacji. W przypadku utylizacji ciało psa spalane jest razem z  różnego typu odpadami. Nie ma tutaj mowy o odzyskaniu prochów. Co więcej, takie ciało zazwyczaj czeka kilka dni na transport do zakładu utylizacji.

Podsumowanie

Na czym polega kremacja? Ciało zmarłego pupila spopielane jest w piecu krematoryjnym – w przypadku kremacji indywidualnej spalane jest ciało jednego zwierzęcia, w przypadku zbiorowej, kilku zwierząt. Wszystkie czynności wykonywane są z zachowaniem największego szacunku. Prochy kota, psa bądź innego zwierzęcia następnie umieszczane są w urnie i grzebane w mogile na cmentarzu dla zwierząt.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *