artykuly

W czym pochować psa – 6 ciekawych propozycji

Zazwyczaj właściciel nie wyobraża sobie pochowania zmarłego pupila w lesie lub w ogródku. Większość osób pod uwagę nie bierze również pozostawienia zwierzaka u weterynarza bądź w klinice leczniczej, a co za tym idzie, skazania go na utylizację. Wielu osobom zależy natomiast na tym, by zorganizować czworonogowi godny pochówek.

Pochówek psa

W wielu przypadkach właściciel chce w godny sposób pożegnać pupila ? oddaje jego ciało do krematorium, gdzie zwłoki poddawane są kremacji zbiorowej bądź indywidualnej, (często na czas kremacji zwłoki psiaka umieszczane są w papierowej trumnie). Po zakończonym spopielaniu indywidualnym następuje umieszczenie prochów w urnie, a właściciel może zorganizować czworonogowi pochówek na cmentarzu dla zwierząt. W czym pochować pupila? Poniżej kilka wskazówek.

Urny dla psiaka ?top 6

Najczęściej prochy zmarłego psa grzebane są w urnie. Do wyboru mamy urny wykonane z różnych materiałów, w wielu kolorach i w szerokim przedziale cenowym. Poniżej 6 propozycji.

1. Urna eko zoon ? uran eko Zoon to biodegradowalna urna, która umozliwi należyte, a zarazem ekologiczne pochowanie prochów pupila. Z umieszczonych w urnie prochów zwierzaka wyrośnie piękna roślina, będąca symbolem spędzonych z pupilem chwil.

 

 

 

 

 

2.  Urny kryształowe premium  ? urny premium to wyjątkowo estetyczne, ręcznie wykonane urny na prochy pupili. Urny dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, w wielu wielkościach i kształtach. W zależności od preferencji zdecydować się można na model z różnymi zdobieniami, na przykład z odciskami łap pieska lub z serduszkiem wykonanym z kryształków Swarovskiego.

 

3. Urna szklana ? Ciekawą propozycję stanowią klasyczne urny szklane. To wyjątkowo estetyczne, wykonane ręcznie przez artystów z Memory Crystal? modele, które umożliwią godne pochowanie pupila. Na urnach widnieją wykonane metodą piaskowania odciski łap psiaka. Urny dostępne są w różnych kształtach i wielkościach.

 

4. Urna drewniana premium ? wielu właścicieli decyduje się także na zakup urny drewnianej. Wykonane z polskiego, litego drewna dębowego urny są trwałe, bardzo eleganckie i ekologiczne. Takie modele są ręcznie wykonane z troska o najdrobniejszy szczegół.

 

5. Urna artystyczna ? kolejną z propozycji stanowią urny artystyczne. Takie modele mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład z ceramiki czy z betonu architektonicznego, wyróżniają się estetyką – takie urny wykonywane są ręcznie, dzięki czemu każdy z modeli jest wyjątkowy.

6. Urna w kształcie serca ?urna w kształcie serca to kolejna z propozycji. Takie modele najczęściej wykonane są z ceramiki i stanowią symbol przywiązania i miłości do pupila. Urny-serca dostępne są w kilku wielkościach, dzięki czemu możemy dopasować model do ilości prochów.

 

Pochówek psa ? inne propozycje

Oczywiście wymienione powyżej propozycje to zaledwie część rozwiązań. Wśród innych propozycji dotyczących pochówku psia wymienić możemy takie, jak urny gresowe, urny metalowe, urny drewniane classic.

Podsumowanie

Wielu osobom zależy na tym, by pochówek psa odbył się w godny sposób. Często właściciele zastanawiają się w czym umieść prochy psiaka ? tutaj niezbędne okazują się urny. Do wyboru mamy urny ekologiczne, urny ceramiczne, metalowe czy szklane w wielu wzorach, kolorach i wielkościach.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana kolekcja anitqua arca

150,00 200,00 
Urny drewniane dla zwierząt Urny z kolekcji antiqua są robione przez nas w Polsce, ręcznie malowane i ozdabiane. Dostępne w

Urna metalowa

160,00 240,00 
Dobra urna metalowa Oferujemy zakup wytrzymałych, półokrągłych urn metalowych dla zwierząt w kilku ponadczasowych kolorach, między innymi: białym, czarnym, czerwonym

Urna drewniana

200,00 290,00 
Drewniana urna produkcji hiszpańskiej. Wykonana ręcznie, bez lakieru, bejcy, w 100% naturalna.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *