artykuly

Cmentarz dla zwierząt ? jak działa? ile kosztuje kwatera? 

Po śmierci pupila trzeba pomyśleć o organizacji pochówku. Wielu właścicieli decyduje się na pogrzebanie zwłok bądź prochów pupila na cmentarzu dla zwierząt. Godne pożegnanie jest pięknym podziękowaniem za wspólnie spędzone chwile i bezinteresowną przyjaźń.

Co warto wiedzieć na temat cmentarzy dla zwierząt i jakie koszty generuje pochówek? Poniżej najistotniejsze informacje.

Pochówki na cmentarzu dla zwierząt

Wielu właścicieli nie wyobraża sobie pozostawienia zwłok pupila w lecznicy weterynaryjnej, a co za tym idzie, poddaniuich  utylizacji. Pochówek na własnej posesji bądź w innymi miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, jest prawnie zabronione. Kolejnym rozwiązaniem jest pochówek psiaka na cmentarzu dla zwierząt.

Cmentarze dla zwierząt, choć istniały już w starożytności, w naszym kraju zaczęły pojawiać się niedawno. Aktualnie takich miejsc jest coraz więcej i znajdują się w różnych częściach Polski, między innymi w Poznaniu, Pile, Warszawie, we Wrocławiu, w Bydgoszczy czy w Szczecinie. Zazwyczaj w pobliżu cmentarza znajduje się krematorium, dzięki czemu dana firma zapewnia kompleksowe usługi – od transportu odpowiednio przystosowanym pojazdem, po indywidualną kremację zwłok, sprzedaż urn i trumien oraz pochówek.

Miejsce pamięci po pupilu

Bardzo często właściciele, gdy już pochowają pupila ? psa, kota, chomika, królika bądź inne zwierzę, decydują się na stworzenie wyjątkowego miejsca pamięci, na wykupienie nagrobka, tablicy pamiątkowej, a nawet rzeźby w kształcie pupila. Na cmentarzu często też pojawiają się ulubione zabawki psiaka, a nawet kwiaty, znicze czy zdjęcia.

Miejsce na cmentarzu dla zwierząt ? opłaty

Jakie opłaty generuje wykupienie miejsca na cmentarzu dla zwierząt? Oczywiście wszystko zależy tutaj od konkretnego cmentarza, danego miasta, a także od wielkości kwatery, często właściciel do wyboru ma kwatery w trzech wielkościach, a wybór tej odpowiedniej uzależniony jest od wielkości zmarłego pupila.

Przybliżona opłata za pochówek wynosi około 150 -300 zł, pobierana jest także roczna bądź dwuletnia opłata za utrzymanie grobu – jest to koszt około 100-200 zł. Koszty dodatkowe generuje wykonawstwo tablicy pamiątkowej bądź nagrobka.

Podsumowanie

Na terenie Polski pojawia się coraz więcej cmentarzy dla zwierząt, znajdziemy je między innymi w Poznaniu i Pila, ale także w Warszawie, Szczecinie czy Wrocławiu.  Na pogrzebanie prochów bądź ciała zmarłego pupila na cmentarzu decyduje się większość właścicieli. Taki pochówek oraz nagrobek bądź tablica są pięknym podziękowaniem dla zwierzaka.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *