artykuly

Kremacja a utylizacja zwierząt

Wiele osób nie do końca wie, jaka jest różnica między kreacją a utylizacją ciała zmarłego pupila, na przykład psa, kota, chomika czy innego zwierzaka. Różnica jest bardzo znacząca i warto mieć tego świadomość. Poniżej najistotniejsze informacje na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Różnice między utylizacją a kremacją

Po śmierci pupila, należy pomyśleć o pochówku. Przypominamy, że grzebanie ciała zwierzaka w przydomowym ogródku, w lesie, parku i w każdym innymi miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, jest prawnie zabronione. Właściciele mają do wyboru dwa wyjścia – poddać zwłoki utylizacji bądź kremacji.

Utylizacja

Bardzo często zdarza się tak, że właściciele zostawiają ciało pupila w klinice weterynaryjnej i nie zastanawiają się, co dalej stanie się ze zwłokami przyjaciela. Zwłoki zwierzaka zostaną poddane utylizacji. Odpowiednio zabezpieczone ciało wraz ze zwłokami innych zwierząt będzie oczekiwać na transport do zakładu utylizacji. W zakładzie, wraz z różnego typu odpadami, ciało zostanie spalone.

Kremacja

Kremacja przebiega inaczej. Ciepło dostarczane jest do zakładu krematoryjnego, w którym zostanie poddane kremacji. W przypadku kremacji indywidualnej w piecu krematoryjnym znajduje się jedno ciało, w przypadku kremacji zbiorowej, kilka. Ciała są spopielane z zachowaniem szacunku. Należy tutaj zaznaczyć, że spopielane są wyłącznie ciała zwierząt, nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek odpadach lub śmieciach, jak ma to miejsce w przypadku utylizacji. Po zakończeniu spopielania prochy umieszczane są w urnie i grzebane na cmentarzu dla zwierząt. Decydując się na kremację indywidualną, odzyskamy 100% prochów pupila i  będziemy mogli pochować je w indywidualnej mogile. W przypadku kremacji zbiorowej wszystkie prochy umieszczane zostaną  w jednej urnie i pochowane w zbiorowej mogile.

Kremacja czy utylizacja?

Każdy z właścicieli ma wolny wybór i może zdecydować się na dowolne z dwóch omawianych dziś rozwiązań. Wiele  osób pragnie jednak  zorganizować pupilowi godny pochówek i podziękować mu za lata bezinteresownej przyjaźni, a co za tym idzie, decyduje się na kremację ciała zwierzaka.

Podsumowanie

Kremacja i utylizacja ciał zwierząt to dwa różne procesy. W przypadku utylizacji ciało pupila traktowane jest jako odpad i spalane z różnego typu śmieciami. Kremacja to pełen szacunku proces spopielanie zwłok, po zakończeniu którego prochy umieszczane są w urnie i grzebane na cmentarzu dla zwierząt.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana kolekcja anitqua arca

150,00 200,00 
Urny drewniane dla zwierząt Urny z kolekcji antiqua są robione przez nas w Polsce, ręcznie malowane i ozdabiane. Dostępne w

Urna metalowa

160,00 240,00 
Dobra urna metalowa Oferujemy zakup wytrzymałych, półokrągłych urn metalowych dla zwierząt w kilku ponadczasowych kolorach, między innymi: białym, czarnym, czerwonym

Urna drewniana

200,00 290,00 
Drewniana urna produkcji hiszpańskiej. Wykonana ręcznie, bez lakieru, bejcy, w 100% naturalna.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *