artykuly

Indywidualna a zbiorowa kremacja zwięrzat

Śmierć pupila – psa, kota, chomika, jest dużym ciosem dla właściciela. Często, aby podziękować zwierzakowi za lata przyjaźni, właściciele decydują się na organizację pochówku – kremację i pogrzebanie prochów na cmentarzu dla zwierząt. Krematoria zazwyczaj oferują dwa rodzaje kremacji – indywidualną i zbiorową. Czym różnią się wymienione procesy spopielania? Poniżej szczegółowe informacje. Zachęcamy do lektury!

Pochówek pupila

Gdy pupil odejdzie na zawsze, właściciel może zdecydować się na:

  • pozostawienie pupila w klinice weterynaryjnej – wtedy zwłoki zostaną poddane utylizacji
  • kremację indywidualną
  • kremację zbiorową

Przypominamy, że pochówek zwierzaka w przypadkowym miejscu, na przykład w przydomowym ogródku, jest prawnie zabroniony i może skończyć się wysoką grzywną.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, opcją, na którą decyduje się większość właścicieli, jest współpraca z profesjonalnym krematorium i poddanie zwłok spopielaniu.

Kremacja indywidualna ? na czym polega?

Kremacja indywidualna to proces spopielania, podczas którego kremowane jest ciało wyłącznie jednego zwierzęcia. W zależności od wielkości zwierzaka cały proces trwa od około 1 do 4 godzin. Po zakończeniu spalania prochy są starannie zbierane i umieszczane w urnie. Właściciel otrzymuje 100% prochów zmarłego przyjaciela i może zorganizować pochówek w indywidualnej mogile.

Warto też dodać, że po pogrzebaniu ciała pupila, właściciel może zakupić nagrobek bądź tablicę pamiątkową. Co więcej, w przypadku, w którym odzyskujemy 100% prochów zwierzaka, możemy zdecydować się na zakup kryształu pamięci- elementu biżuterii bądź obelisku, w których zatopiona zostanie odrobina prochów zwierzaka.

Kremacja zbiorowa ? na czym polega?

Czym jest kremacja zbiorowa i jak bardzo różni się od indywidualnej? Już wyjaśniamy! W przypadku kremacji zbiorowej podczas jednego procesu spopielane są ciała kilku zwierząt. Po zakończeniu kremacji, prochy wszystkich spopielonych w danym procesie zwierząt umieszczane są w jednej urnie. Jak nietrudno się domyśleć, właściciel nie odzyskuje prochów czworonoga i nie może zorganizować pochówku w indywidualnej mogile. Wszystkie prochy grzebane są w mogile zbiorowej.

Kremacja indywidualna czy zbiorowa?

Wybór rodzaju kremacji jest kwestią indywidualną. Kremacja indywidualna jest o kilkaset złotych droższa od kremacji zbiorowej, a to niezwykle ważna kwestia dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że decydując się na kremację indywidualną, odzyskamy prochy zwierzaka, będziemy mogli pochować je w indywidualnej mogile i stworzyć piękne miejsce pamięci.

Podsumowanie

Kiedy po śmierci pupila właściciel decyduje się na kremację zwłok przyjaciela, wybierać może między kremacją indywidualną i zbiorową,  Kremacja indywidualna to proces, w którym spopielane jest ciało jednego pupila. Właściciel odzyskuje prochy i może je pogrzebać w indywidualnej mogile na cmentarzu dla zwierząt. Kremacja zbiorowa to proces, w którym spopielane są ciała kilku zwierząt- po zakończeniu kremacji prochy umieszczane się w jednej urnie i grzebanie w zbiorowej mogile.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *