artykuly

Uśpienie kota

Uśpienie, czyli eutanazja kota to jeden z największych problemów, jakim musi stawić czoła niejeden właściciel wymienionego zwierzęcia. Eutanazja jest kontrolowaną, humanitarną śmiercią, którą z konkretnych, regulowanych prawnie powodów, możemy zadać zwierzęciu.

Jak przebiega uśpienie kota i kiedy należy rozważyć taką decyzję?

Uśpienie kota ? kiedy?

Zgodnie z prawem właściciel kota, psa lub innego zwierzęcia może podjąć decyzję o eutanazji:

  • gdy zwierzę może żyć dalej jedynie w bólu i cierpieniu
  • kiedy zwierzę roznosi groźne dla życia ludzi oraz innych zwierząt choroby
  • kiedy zwierzę stwarza zagrożenie dla innych, na przykład jest bardzo agresywne.

Weterynarz powinien odmówić uśpienia kota, psa i każdego innego zwierzaka, jeśli zwierze jest zdrowe i nie stanowi zagrożenia.

Uśpienie kota a pomoc behawiorysty

Jeśli mamy problem z podjęciem właściwej decyzji, możemy zdać się na pomoc behawiorysty. Taki specjalista lepiej niż właściciel kota dostrzeże oznaki skrywanego przez zwierzę bólu. Co więcej, behawiorysta podpowie, w jaki sposób możemy ulżyć zwierzakowi w cierpieniach, udzieli cennych wskazówek i będzie wsparciem podczas podejmowania decyzji dotyczącej uśpienia.

Jak przebiega eutanazja kota?

Jak przebiega eutanazja kota? Taki zabieg odbywa się w klinice weterynaryjnej. W pierwszej kolejności właściciel dostaje do podpisania zgodę na uśpienie kota. Warto, mieć świadomość, że zostaniemy poproszeni o podpisanie takiego dokumentu. Po zakończeniu formalności weterynarz podaje zwierzęciu środki uspokajające, które zredukują stres i strach. Gdy już środki uspokajające zaczną działać, specjalista poda lek z grupy barbituranów. Właściciel może wyjść z gabinetu na czas eutanazji lub zostać ze zwierzęciem do końca.

Podsumowanie

Eutanazja, czyli uśpienie kota, to niezwykle trudny temat, z jakim zmierzyć się musi wielu właścicieli nie tylko kotów, ale także psów i innych zwierzaków. Eutanazja jest dopuszczalna, gdy zwierze cierpi i nie ma szans na poprawę jego stanu, gdy stanowi zagrożenie, na przykład przenosi groźną chorobę, gdy jest agresywne. W przypadku problemu z podjęciem decyzji, dobrze porozmawiać z weterynarzem lub behawiorystą.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *