artykuly

Kremacja psa cena – Przykładowy cennik

Kremacja psa cena

Grzebanie zmarłych zwierząt domowych w przydomowym ogródku bądź w lesie jest prawnie zabronione, nie wspominając o tym, że jest po prostu niehumanitarne. Ciało pupila należy skremować a następnie pochować w przeznaczonym do tego miejscu, czyli na cmentarzu dla zwierząt. Jakie koszty związane są z kremacją zwierzęcia? Poniżej przykładowy cennik. Zachęcamy do lektury!

Krematorium dla zwierząt ? cennik

Kremacja i godny pochówek pupila to dla wielu właścicieli sprawa oczywista ? w wielu domach psiaki traktowane są jako członkowie rodziny. Pamiętajmy jednak, że kremacja psiaka generuje koszty. Z jakimi dokładnie kosztami związana jest kremacja i jakie czynniki wpływają na wysokość ceny?

Wysokość kosztów uzależniona jest od wagi psa, jak również od tego, czy zdecydujemy się na kremację indywidualną czy zbiorową. Ceny mogę też różnić się w zależności od konkretnego miasta bądź regionu.

Kremacja indywidualna a zbiorowa

Kremacja indywidualna jest o wiele droższa od kremacji zbiorowej. Czym różnią się oba rodzaje? W przypadku kremacji indywidualnej spopielane jest ciało jednego zwierzęcia, a właściciel może odzyskać 100% prochów zwierzaka i pochować go w indywidualnej mogile. Podczas kremacji zbiorowej spopielane są ciała kilku zwierząt decydując się na taki rodzaj kremacji zapłacimy mniej, jednak nie będziemy mieli możliwości odzyskania prochów pupila, zostaną one pochowane w zbiorowej mogile.

Kremacja indywidualna ? cennik

Ile kosztuje kremacja indywidualna psa? Cena ustalana jest na podstawie masy ciała zwierzęcia.

 •  

  Zwierzęta miniaturowe

   

  500,00 zł.

  Waga pupila 1-5 kg. 690,00 zł.
  Waga pupila 5-10 kg. 790,00 zł.
  Waga pupila 10-20 kg. 890,00 zł.
  Waga pupila 20-30 kg. 990,00 zł.
  Waga pupila 30-40 kg. 1 090,00 zł.
  Waga pupila 40-50 kg. 1 190,00 zł.
  Waga pupila 50-60 kg. 1 290,00 zł.
  Waga pupila powyżej 60 kg. 1 490,00 zł.

Oczywiście ceny mogą różnić się w zależności od konkretnego krematorium.

Kremacja zbiorowa ? cennik

Z jakimi kosztami związana jest kremacja zbiorowa? Tutaj również wszystko uzależnione jest od masy ciała zwierzęcia

Czasem zachodzi potrzeba pokrycia dodatkowych kosztów, na przykład:

 • kremacja poza godzinami pracy krematorium ? około 100-150 zł
 • kremacja w niedziele i święta ? około 100-150 zł
 • transport psia do krematorium.

Podsumowanie

Jak widać, cena kremacji pas uzależniona jest od masy ciała zwierzęcia, jak również od rodzaju kremacji, na którą zdecydujemy się. Ceny mogę też różnić sie w zalezności od danego obszaru bądź konkretnej kliniki weterynaryjnej.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *