artykuly

Uśpienie psa ? Ile kosztuje? CENNIK

uśpienie psa cennik

Podjęcie decyzji o uśpieniu psa ? najukochańszego pupila, jest bardzo trudne. Niestety czasami, dla dobra samego zwierzaka, lekarz weterynarii musi przeprowadzić eutanazję. Z jakimi kosztami jest to związanie? Poniżej najważniejsze informacje. Zapraszamy do lektury!

Uśpienie psa koszt

Na całkowity koszt uśpienia psa składa się kilka kwestii, są to zastrzyk eutanazyjny, kremacja zbiorowa lub indywidualna oraz zakup urny i pochówek. Koszt uśpienia może różnić się w zależności od regionu, miasta, od konkretnej kliniki weterynaryjnej, a także od masy ciała zwierzęcia.

1. Zastrzyk eutanazyjny dla psa

Przybliżona cena za zastrzyk powinna zmieścić się w przedziale od 50 do 200 złotych.

Za uśpienie psa o masie do 5 kg zapłacimy około 35-55 zł, za zastrzyk dla większego pisaka ? do 10 kilogramów, około 80-120 zł, za zastrzyk dla dużego, ciężkiego psa – 200 zł.

2. Kremacja

Właściciele do wyboru mają kremację zbiorową i indywidualną

Kremacja zbiorowa

Podczas jednej kremacji spopielane są ciała kilku zwierząt, następnie odbywa się pochówek w zbiorowej mogile ? w przypadku takiego spopielania niemożliwe są odzyskanie prochów pupila i osobny pochówek. Koszt takiej kreacji to około 10- 15 zł za kg masy ciała zwierzaka. Poniżej orientacyjny cennik:

 • psy małe do 10kg ?  ok 190 zł
 • psy średnie od 10kg do 25 kg ? ok 290 zł
 • psy duże od 25kg do 40 kg ? ok  390 zł
 • psy o masie powyżej  40 kg ?  ok  490 zł

Kremacja indywidualna

W czasie jednej kremacji, spopielenie jest jedno zwierzę. Po zakończeniu kremacji prochy pupila umieszczane są urnie, a właściciele mogą pochować przyjaciela, który odszedł na zawsze. Zwierzę grzebane jest w osobnej mogile. Koszty kremacji indywidualnej są znacznie wyższe od kremacji zbiorowej:

 • psiaki poniżej 10 kg ok 600 zł
 • psiaki od 10 do 25 kg ok 700 zł
 • psiaki od 25 do 40 kg ok 800 zł
 • psiaki 40-60 kg 900 zł.

3. Pochówek na cmentarzu

Kolejny koszt związany z uśpieniem psa to pochówek na cmentarzu. Ceny oczywiście mogą różnić się w zależności od konkretnego cmentarza, jednak powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu:

 • zwierzęta do 20 kg ? 400 zł
 • zwierzęta powyżej 20 kg ? 500 zł
 • zwierzęta powyżej 40 kg ? 600 zł

Całkowity koszt uśpienia psa

Na całkowity koszt uśpienia psa składają się:

 • cena zastrzyku eutanazyjnego
 • cena kremacji
 • cena za miejsce na cmentarzu

Zakładając, że nasz pupil waży 9 kg i decydujemy się na kremację indywidualną zapłacimy:

 • cena zastrzyku eutanazyjnego ? ok 90 zł
 • cena kremacji ? 600 zł
 • cena za miejsce na cmentarzu ? 400 zł

Łączny koszt uśpienia psa o masie ciała równej 9 kg to 1090 zł.

Podsumowanie

Dla wielu właścicieli pies jest pełnoprawnym członkiem i uśpienie go jest niezwykle trudnym i smutnym przeżyciem. Niestety w niektórych sytuacjach jest to konieczne. Uśpienie psa związane jest również z pewnymi wydatkami, podstawowe koszty to zastrzyk eutanazyjny, kremacja zbiorowa lub indywidualna, miejsce na cmentarzu.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *