artykuly

Uśpienie kota – Ile kosztuje? CENNIK

uśpienie kota cennik

Koty należą do ulubionych zwierząt domowych. Wielu właścicieli ma prawdziwego bzika na punkcie swojego pupila i traktuje go jako pełnoprawnego członka rodziny. Niestety, czasem zdarzają się sytuacje, gdy zwierzaka trzeba uśpić. Oprócz tego, że jest to niezmiernie smutne i trudne przeżycie, związane jest z różnego typu wydatkami. Ile zapłacimy za uśpienie kota? Odpowiedź poniżej. Zachęcamy do lektury!

Ile zapłacimy za uśpienie kota?

Przede wszystkim pamiętajmy, że uśpienie kota to nie tylko zastrzyk w klinice weterynaryjnej, ale również kremacja i pochówek na cmentarzu ? prawo zabrania grzebanie zwierząt w ogródku, co więcej, wielu właścicieli nie ma serca, by zakopać pupila  za domem.

Cena za uśpienie kota może różnić się w zależności od danego miasta czy  konkretnego lekarza weterynarii.

Na całkowite koszty wpływ ma również waga zwierzęcia, to czy zdecydujemy się na kremację indywidualną czy zbiorową, miejsce na cmentarzu czy zakup urny.  Przejdźmy do szczegółów.

Eutanazja kota – cena

Cena zastrzyku eutanazyjnego uzlażniona jest od wagi zwierzaka, przybliżony koszt to od 35 do 50 zł.

Zazwyczaj w  klinikach weterynaryjnych zwierzęciu najpierw podaje się środki uspokajające i usypiające, co może nieco zwiększyć koszty.

Po zakończeniu eutanazji następuje kremacja zwierzęta.Tutaj do wyboru mamy kremację indywidualną lub zbiorową.

  • Kremacja indywidualna ? w czasie kremacji spopielenie jest ciało tylko jednego kota. Po zakończeniu spopielania, właściciel odzyskuje 100% prochów i może zorganizować pochówek.
  • Kremacja zbiorowa – podczas jednej kremacji spopielane są ciała kilku zwierząt. Po zakończeniu kremacji prochy umieszczane są w jednej urnie i chowane we wspólnej mogile. Nie ma możliwości odzyskania prochów konkretnego zwierzęcia.

Różnica w cenie między kreacją zbiorową i indywidualną jest dość spora, cennik przedstawiamy poniżej:

Waga zwierzaka

Kremacja zbiorowa kota

Kremacja indywidualna kota

poniżej 1 kg 100 zł 350 zł
poniżej 10 kg 190 zł 690 zł
powyżej 10 kg 290 zł 790 zł

Pochówek kota

Kolejne koszty związane są z pochówkiem zwierzęcia. Jeśli zdecydujemy się na kremację indywidualną, będziemy musieli dokupić urnę. Urny dostępne są w szerokim przedziale cenowym, w zależności od wielkości danej urny i materiału, z którego została wykonana będzie to wydatek rzędu od 50 do nawet 400 zł.

Za miejsce na cmentarzu dla kota zapłacimy około 400 zł.

Podsumowanie

Uśpienie kota to smutne przeżycie dla całej rodziny. Wielu właścicieli spełnia ostatni obowiązek wobec pupila i organizuje uroczysty pochówek. Zarówno uśpienie, jak i kremacja kota, a także miejsce na cmentarzu generują koszty.

Za zastrzyk eutanazyjny zapłacimy około 50 zł, za kremację od 100 do 800 zł ? w zależności od tego czy będzie to kremacja zbiorowa, czy indywidualna oraz od masy zwierzaka. Za miejsce na cmentarzu zapłacimy ok 400 zł.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko

50,00 
Solidnie wykonana urna ekologiczna pozwala na bezpieczne przechowywanie oraz transport prochów. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu będzie odpowiednia dla mniejszych i większych pupili. Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest bezpłatna.

Urna metalowa STD

60,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta. Urna S: 0,8L (100x100x110 mm) Urna M: 1,8L (100x100x190) Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana firmowa

80,00 
Urna metalowa od włoskiego producenta.
S: 16 x 16 x 6
L: 20 x 20 x 13
Przy skorzystaniu z usługi kremacji ta urna jest o 50% tańsza.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *