artykuly

Gdzie pochować psa ? omawiamy miejsca w Polsce

Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka. Gdy odejdzie na zawsze, cała rodzina pogrąża się w smutku i jeszcze przez bardzo długi czas wspomina zwierzaka. Dziś skupimy się na tym, gdzie w Polsce można pochować psiaka, a na jakich obszarach jest to zabronione. Poniżej najistotniejsze informacje. Zapraszamy do lektury!

Gdzie nie należy grzebać psa?

Warto już na początku zaznaczyć, w jakich miejscach psa nie należy, a nawet nie można pochować. Prawnie zabronione jest pogrzebanie ciała pupila na terenie własnej posesji, na przykład w ogródku, w ogrodzie, w ziemi za miastem, a także w lesie, w parku i w innych tego typu miejscach. Takie postępowanie może mieć konsekwencje w postaci grzywny.

Nawet osoby, które chcą, aby pupil po śmierci pozostał blisko domu, w którym mieszkał za życia, nie mogą zdecydować się na powyższe rozwiązanie. Jakie zatem opcje pozostają do wyboru?

Utylizacja ciała zwierzaka

W gabinetach weterynaryjnych i lecznicach proponowana jest utylizacja. W takim przypadku właściciel pozostawia zwłoki zwierzaka i nie musi już o nic martwić się. Przed dokonaniem takiego wyboru, warto uświadomić sobie, że nasz psiak zostanie zapakowany w foliowy worek i będzie czekał przez kilka dni na transport do zakładu utylizacyjnego. Tam, razem z innymi, zmarłymi zwierzętami i różnego typu odpadami zostanie zutylizowany.

Wielu właścicieli nie wyobraża sobie takiej sytuacji i chce zorganizować przyjacielowi godny pochówek. Co w takiej sytuacji?

Kremacja i pochówek psa w Polsce

W Polsce działają specjalne krematoria oraz cmentarze dla zwierząt. W takich zakładach ciało psiaka zostaje spopielone ? w przypadku kremacji indywidualnej podczas jednego procesu spopielone zostaje ciało jednego psiaka. Właściciele odzyskują 100% prochów,  popioły umieszczane są w urnie, a następnie można zająć się organizacją pochówku. W jakich miejscach organizowane są pochówki? Oczywiście na wspomnianych powyżej cmentarzach dla zwierząt..

 Cmentarz dla psa w Polsce

Na specjalnych cmentarzach dla zwierząt grzebane są zarówno prochy psów, jak i kotów, świnek morskich oraz innych zwierząt domowych. Cmentarze zlokalizowane są w różnych częściach Polski, dzięki temu bez problemu znajdziemy ten, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Cmentarze między innymi znajdują się w takich miejscowościach, jak:

Podsumowanie

W podzięce za bezinteresowną przyjaźń i wszystkie spędzone wspólnie chwile, warto zadbać o godny pochówek dla pupila. Optymalne rozwiązanie stanowią tutaj kremacja i pochówek na specjalnym cmentarzu dla zwierząt. Takie cmentarze zlokalizowane są w różnych miejscach na terenie Polski, między innymi w Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Szczecinie czy Warszawie.

Kup online, w naszym sklepie

Urna eko zoon

80,00 
ZOON to biodegradowalna urna, jej celem jest dać szanse na stworzenie życia poprzez zwrócenie ukochanego pupila naturze. Roślina, która wyrośnie symbolizuje pamięć chwil spędzonych z twoim zwierzakiem. Pozwala ona ponownie uruchomić cykl życia i utrzymać naturalna równowagę planety.

Urna drewniana kolekcja anitqua arca

150,00 200,00 
Urny drewniane dla zwierząt Urny z kolekcji antiqua są robione przez nas w Polsce, ręcznie malowane i ozdabiane. Dostępne w

Urna metalowa

160,00 240,00 
Dobra urna metalowa Oferujemy zakup wytrzymałych, półokrągłych urn metalowych dla zwierząt w kilku ponadczasowych kolorach, między innymi: białym, czarnym, czerwonym

Urna drewniana

200,00 290,00 
Drewniana urna produkcji hiszpańskiej. Wykonana ręcznie, bez lakieru, bejcy, w 100% naturalna.
author-avatar

O Aleksandra Hozakowska

Miłośniczka zwierząt, posiadaczka psa "Reksia". Zawsze pomocna i życzliwa. W Pamiętaj o Mnie specjalizuje się w Zamówieniach internetowych oraz obsługi korespondencji, dlatego, jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszego sklepu internetowego lub usług. Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *